Ebben a cikkben:
Telefontok – milyet válasszunk? Ezeket érdemes észben tartani!
A tökéletes telefontok kiválasztása nem magától értetődő. Először is, különös figyelmet kell szentelni arra, hogy a tok kompatibilis-e a telefon modellel, másodszor pedig maga a tartozék típusa, anyaga, illetve a megjelenése sem mindegy. Tudd meg, hogyan válassz telefontokot néhány egyszerű lépésben!
A telefontok megvédi a telefont a mechanikai sérülésektől. Egyszerre védőpáncél és stílusos kiegészítő!
Telefontok – milyet válasszunk?
Nincs egyetlen univerzális telefontok. Minden okostelefonnak vagy iPhone-nak más a felépítése, mérete vagy akár kameráik elhelyezése. Ezért kell mindig ellenőrizned a megbízható webáruházakban elérhető termékleírásokat. A szilikontokok esetében a gyártók általában megadják az adott készülék modelljét, amelyhez a tokot szánják. Ha viszont szövet tokot keresel, fordíts külön figyelmet a borítás méreteire.
Telefontok típusok
Gondolkozz el egy pillanatra, mielőtt megvásárolsz egy tokot. Ne feledd, hogy a burkolatnak mindenekelőtt funkcionálisnak kell lennie. Ezért győződj meg róla, hogy nem korlátozza a hozzáférést a készülék gombjaihoz és csatlakoztatóihoz. Végül is nem fogod levenni a tokot minden alkalommal, amikor fel akarod tölteni a telefont. Ha tudod, hogy milyen tokok állnak rendelkezésre, az segíteni fog a választásban!
-
BACK CASE – a telefon hátuljára helyezett népszerű tok fajta, amit általában „hátlapnak” neveznek. A gyártók általában szilikon tokokat kínálnak különböző formatervezésben;
-
NYITHATÓ TOK – az úgynevezett könyvtok. A borító védi a telefon elülső és hátsó részét;
-
BUMPER – szilikon keret a tokon, ami megerősíti a készülék kialakítását és minimális védelmet nyújt a leesés ellen;
-
ÖVTOK TELEFONHOZ – egy olyan modell, amibe bele lehet tenni a telefont. A készülékhez való hozzáféréshez minden alkalommal ki kell venni azt. A tokokon gyakran hurkok vannak, hogy a telefont az övön lehessen viselni;
-
TELEFONTARTÓ TOK – az ún. zseb, amibe a telefont becsúsztatják, általában felülről rögzítetlenül.
Milyen anyagú telefontokot válasszunk?
Egy dolog a tok típusa, és egy másik dolog az, amiből a burkolat vagy a tok készült. Közismert tény, hogy minél tartósabb az anyag, annál jobb a védelmet nyújt a leesésekkel és karcolásokkal szemben. Milyen anyagokból készülnek a tokok?
-
SZILIKON TELEFONTOK – általában hátsó tokokhoz és a hátlapok esetében használják (lásd fent). A hajlékony és rugalmas anyag jól elnyeli az esési energiát és ellenáll a kopásnak is. Hátránya, hogy gyorsan elhasználódik, és nem védi a telefon előlapját.
-
BŐR TELEFONTOK – ez minden bizonnyal a legelegánsabb megoldás, különösen, ha tartós valódi bőrből készült tokot választasz. Ezt a fajta anyagot gyakran használják nyitható tokok, övtokok vagy zsebes telefontartók készítésére. A vastag bőr jó védelmet nyújt a telefon számára.
-
SZÖVET TELEFONTOK – puha és kellemes látványt nyújt. Megvédi a telefont a karcolásoktól, de a leesés elleni védelemben rosszul teljesít.
-
PÁNCÉLOZOTT TELEFONTOK − ahogy a neve is mutatja, ez egy nagyon tartós páncél, ami több védőrétegből áll. Tökéletesen védi telefonodat a mechanikai sérülésekkel szemben.
Szilikon telefontok CHIARA FERRAGNI
Milyen telefontokot válasszunk? Esztétikai szempontok
A tok nemcsak praktikus kiegészítő, hanem egyedi ékszer is. Könnyed kihangsúlyozhatod az egyéni stílusodat, ha Karl Lagerfeld logójával ellátott szilikon tokot vagy Guess-logóval ellátott tasakot választasz. Ismerd meg az ecipő változatos választékát, és találd meg a tökéletes telefontokot!
A cikk eredeti szövegét az ecipo.hu blog igényeinek megfelelően fordította és módosította: Martin Maszarik