Ebben a cikkben:
Magas szárú gyerekcipők – a gyerekek szekrényének kötelező kellékei ősszel és télen
Meleg kabát, sapka, sál … Ezeknek biztos nem hiányozhatnak a gyerekek téli vagy őszi ruhatárából. Más nem is kell? Amikor a hideg hónapokra készülünk, ne feledkezzünk el a magas szárú gyerekcipőről, amely melegen tartja a kicsi lábát, kényelmes és véd a nedvességtől.
A cipő anyaga, mérete és a rögzítés módja – ezek kulcsfontosságúak, amiket figyelembe kell vennünk az ideális gyerekcipő kiválasztásakor, a hidegebb hónapokban különösen.
Bokacipő a gyereknek – mivel kezdjük?
A legfontosabb kérdés, amely nagymértékben meghatározza a lábbeli minőségét, az anyaga, amelyből készült. A legjobb az, amely biztosítja a láb lélegzését és megakadályozza a láb izzadását. Mindenekelőtt a természetes bőr rendelkezik ilyen tulajdonságokkal, amely ráadásul tartós és a sérülésekkel szemben ellenálló. Kiváló választás lehet gyerek hótaposók esetén a Gore-Tex membránnal ellátott cipő is, amely megakadályozza, hogy víz kerüljön a lábbeli belsejébe, miközben az összegyűlt nedvességet elvezeti.
A gyermek őszi vagy téli cipője – akár csak a könnyebb modellek – nem lehet túl kemény vagy túl merev. Ügyeljen arra, hogy a választott modell megfelelően rugalmas és puha legyen. Fontos elem a talp is – csúszásgátlónak kell lennie, amely megelőzi a fájdalmas esést a jeges járdán. Az is érdemes figyelembe venni, hogy a lábközépnél merevebb talprész nagyobb stabilitást biztosít.
Hogyan válasszunk ideális méretet?
A gyerekek számára minden esetben nagyon fontos a megfelelő méret. Győződj meg arról, hogy a lábbeli jól illeszkedik a lábhoz, különösen a láb közepén, és semmiképp se szorítson. Könnyűnek és kényelmesnek kell lennie. Ha ellenállást érzel a gyerekcipő felvételekor, vagy azt látod, hogy a kicsi összeszorítja a lábát, lehetséges, hogy a választott modell túl kicsi a számára.
Természetesen az sem jó megoldás, ha a kelleténél nagyobb cipőt veszünk. A túl nagy cipő nemcsak hátrányosan befolyásolja gyermek lábának egészségét, hanem természetellenesen fekszik a lábán, és ennek következtében gyorsabban deformálódik és kopik. Ezért a gyermekcipők maximum 5-7 mm-rel lehetnek nagyobbak.
Tudtad, hogy…?
Gyerekek esetében a 3 éves korig nagyjából negyedévente kell új cipőt beszerezni – a gyerek lába ilyenkor átlag 0,5-1 méretet nő három havonta
Fűzős vagy tépőzáras?
Az utolsó szempont a cipő rögzítése. Kézenfekvőknek tűnhetnek a fűzős modellek, mivel a cipőfűzővel pontosan a gyerek lábához lehet igazítani a lábbelit. A gyerek még nem tudja egyedül megkötni a cipőfűzőt? Egyáltalán nem nehéz megtanítani neki, de ha még túl kicsi, választhatsz a tépőzáras modellt is. Ez különösen akkor célszerű, amikor a gyermeknek gyakran kell fel- és levenni egyedül. Arra ilyenkor is ügyelj, hogy a tépőzár a láb közepén legyen és megfelelően rögzítsen
Amikor gyorsan rövidülnek a nappalok, és a hőmérő higanyszála egyre kisebb értéket mutat, ideje helyet szorítani a gyermek cipősszekrényében egy pár bokacipőnek is. A jó minőségű anyagból és megfelelő kialakítással készült darabok, ha a kellő méretet választjuk, biztosan melegek és kényelmesek lesznek kicsik számára, és megóvják a lábukat a fagyos napokon is.
A cikk eredeti szövege le lett fordítva és módosításra került az ecipo.hu blog igényei szerint.