Ebben a cikkben:
Cipőszárítás gyorsan? Lehetséges, megmutatjuk hogyan!
Biztosan ismerős a következő forgatókönyv. Amikor elindultál otthonról, még szépen sütött a nap, így hát mit sem sejtve gumicsizma helyett egy könnyű cipőt vettél fel. Sajnos az időjárás mégsem volt kegyes és hamarosan esős időben teszed próbára a korántsem vízálló lábbelid. Hogyan lehet cipőt szárítani anélkül, hogy kárt tennél benne?
Pocsolyába léptél, vagy esetleg már megtisztítottad a cipődet, és alig várod, hogy újra felvehesd? Íme néhány tipp nedves cipők szárításához.

Cipőszárítás – hogy ne csináld!
Először kezdjük azzal, hogy mit ne tegyél a cipő szárításakor. Logikusnak tűnhet, hogy a nedves cipőt radiátorra tegyük, vagy a szárító forró levegőjével szárítsuk gyors eredményt várva. Ez hiba, mert ez a a cipő eltorzulását eredményezi. A forró levegő, az egyenetlen hőeloszlás deformálhatja a cipőt és még a cipő ragasztásának sem tesz jót, a cipő ragasztásai könnyen elengedhetnek. Főleg a sportcipő szárításánál a forró levegő használata kimondottan káros, mert azok több ragasztott elemmel rendelkeznek.
A cipőszárítás helyes technikája?
Ha fűzős a cipő, akkor a cipőfűző kibontásával kezdd a folyamatot . Ennek köszönhetően biztos lehetsz abban, hogy a teljes felülete kiszárad. Hogy megmaradjon a cipő formája érdemes valamivel kitömni. Erre kiválóan alkalmas az újságpapír, ami nem csak kitölti a lábbelit, hanem a nedvességet is magába szívja. Ez bőrcipők esetén különösen fontos, mert ezek könnyen összehúzódnak a szárítás során. Ez különösen fontos a bőrcipők esetében, amelyek száradás közben könnyen zsugorodnak.

Ha ezt a módszert alkalmazod, kerüld a színes és lakkozott újságok használatát. Ezek ugyanis elszínezhetik a cipő belsejét.
Szintén kiváló nedvszívó képességgel rendelkezik a rizs vagy a WC-papír. Ha rizzsel próbálkoznál, elég egy púpozott evőkanálnyit a cipőbe helyezni. A cipő szárítása során időnként a tömést ki kell cserélni, kb 2-3 óránként.
Kíváncsi vagy, hogyan szárítsad meg gyorsan a cipőt mosás után? A nedves ruhákhoz hasonlóan, kiteheted egy ruhaszárítóra. Ez az opció azonban csak a magas, puha felsőrésszel rendelkező modellek esetén – például tornacipők – lehetséges. Ilyenkor elég egy csipesszel a cipő felső részét a zsinórhoz rögzíteni. Ne felejtsd el, hogy a cipőt nem szabad meghajlítani, ilyenkor ugyanis el fog deformálódni.
Olvasd el ezt is: Hogyan tisztítsuk a fehér tornacipőket? >>>
Nedves cipők szárítása
Már tudod, hogyan szárítsd a cipőt belülről, a kérdés már csak az, hogy hol csináld mindezt? Ne tedd ki a cipőt közvetlenül a napra – nem csak eldeformálhatja a lábbeli alakját, hanem nem kívánt “díszeket” is szerezhetsz rá, például ronda sárga foltokat. A legjobb, ha száraz, meleg helyen, ideálisan szobahőmérsékleten hagyod száradni távol a napsütéses ablaktól vagy a fűtőtesttől
Azon elv alapján, miszerint a legjobb védekezés a támadás, érdemes alaposan impregnálni a lábbelit. Ezzel rengeteg kellemetlenségtől megkímélhetjük magunkat. A víztaszító réteg megvédi a cipőt az átázástól. Az ecipo.hu-n számos speciális készítményt találsz a különböző cipők kezelésére!
Photo by Edward Berthelot/Getty Images