Ebben a cikkben:
A használt cipő fertőtlenítése lépésről lépésre
A cipő fertőtlenítése és gombamentesítése fontos feladat, amit rendszeresen el kell végezünk, különösen a sportcipők és a munkacipők esetén. A cipőápolás nem csak a cipő tisztítását és a különféle cipőápolók használatát jelenti, a már használt cipő fertőtlenítése legalább olyan fontos feladat. A célja nemcsak a kellemetlen szagok megszüntetése, hanem a baktériumok és gombák elszaporodásának megakadályozása is
A lábujjak közötti részeken megjelenő lábgomba kezelése során a cipő fertőtlenítése kulcsfontosságú.Ez nem egy bonyolult feladat, csupán megfelelő eszközre, például egy cipő fertőtlenítő sprayre lesz szükséged.
A használt cipő fertőtlenítésének módja
A cipőben a lábunk hajlamos megizzadni. Ilyenkor a cipő belsejét átható nedves meleg közeg ideális a különböző gombák elszaporodásához. A lábgomba egy gyakori bőrbetegség. A lábgomba kezelése egy hosszadalmas folyamat és csak akkor tudunk megszabadulni a gombás fertőzéstől, ha nemcsak a lábunkat kezeljük, hanem a használt cipő fertőtlenítésére is odafigyelünk. A cipők fertőtlenítése nélkül nagyon könnyen újrafertőződhetünk.
Ha a lábbeli kivehető talpbetéttel rendelkezik, feltétlenül dobd ki a régit, és tegyél be újat. Ha nem szeretnéd a véletlenre bízni, akkor érdemes antibakteriális és gombaellenes tulajdonságokkal rendelkező talpbetétet választani. Az ezüst- és szilícium-dioxid-részecskéknek hála a mikroorganizmusok nem tudnak megtelepedni, valamint semlegesítik a kellemetlen szagokat.
Tartsd észben, hogy nem csak azt a lábbelit kell fertőtleníteni, amit éppen a gombás fertőzés felfedezésekor viseltél, hanem az összes többit is. Ez kell ahhoz, hogy a jövőben minimalizáld a újrafertőzés kockázatát.
Cipők mosása mosógépben?
A cipők mosógépben való mosása nem jó módja a használt cipő fertőtlenítésének. A magas hőmérséklet nem képes megsemmisíteni a spórákat, ráadásul ezek lerakódhatnak a mosógép dobjában, és átkerülhetnek így más ruhákra. A cipő mosása mosógépben ráadásul tönkreteheti a cipőt. Nagyon kevés kivétellel a cipőket nem úgy tervezik, hogy mosógépben mossuk. Hiába tűnik jó ötletnek egy gyors, kíméletes mosási programra betenni a cipőt, ezzel nem ússzuk meg a cipő fertőtlenítését.
A cipő fertőtlenítő spray a legegyszerűbb megoldás
A használt cipők fertőtlenítésének legbiztonságosabb és legkíméletesebb módja az, ha speciális készítményeket használunk erre a célra. A legegyszerűbben a cipő fertőtlenítő sprayt lehet használni. A szórófej segítségével könnyedén felvihető a szer a cipő teljes felületére és a cipő belsejét is könnyen fertőtleníthetjük vele.
A vásárlás előtt győződj meg arról, hogy a választott készítmény gombaölő tulajdonsággal is rendelkezik. És ahhoz, hogy valóban hatásos legyen a cipő fertőtlenítése a felhasznmálási útmutatót érdemes tanulmányozni, mert ebből kiderül, hogy milyen gyakran kell alkalmazni. Sok esetben az egyszeri használat kevés.
Fontos a megelőzés
A lábgomba kezelése meglehetősen hosszú folyamat lehet, akár több hétig is tarthat. Ezért ha jót akarsz magadnak törekedj inkább a megelőzésre, mintsem a kezelésre.
A fertőzés megelőzése azonban a cipőválasztással szakaszában kezdődik. A legjobb, ha természetes, bőrbarát anyagot választasz, például természetes bőrből készült cipőt. A mesterséges anyagból készült cipő nem biztosítja a lábak megfelelő szellőzését.
Ezután a legjobb cipő fertőtlenítő megoldás, ha rendszeresen használsz cipő fertőtlenítő sprayt. Az utcai cipőknél is fontos, de sportcipők és munkacipők estén még inkább. Használat után pedig érdemes kiszellőztetni a cipőt. Ha szeretnéd eltávolítani a kellemetlen szagokat válassz cipő szagtalanító sprayt.
Mindenekelőtt rendszeresen alkalmazz antibakteriális készítményeket az olyan cipőidnél, amelyekben edzel vagy dolgozol. Ezekben a lábak intenzívebben izzadnak A nedves meleg környezetben könnyebben telepednek mega baktériumok és gombák.
Remélem, már tudod, hogyan kell fertőtlenítened a cipőidet. Ha pedig a kellemetlen szagoktól szeretnél megszabadulni vagy a helyes cipőápolás érdekel, arról is olvashatsz a blogon.
A cikk eredeti szövegét az ecipo.hu blog igényeinek megfelelően fordította és módosította: Martin Maszarik