Ebben a cikkben:
Hogyan készítsd fel a cipőd a télre?
A tél mindig kihívást jelent a cipőd számára. Az alacsony hőmérséklet, a hó, a só, a latyak vagy a sár nemcsak a megjelenését, hanem mindenekelőtt az állapotot is hátrányosan befolyásolja. Másrészt ettől is függ, hogy a lábbeli valóban betölti-e a szerepét. Szóval hogyan készítsd fel a cipődet a télre?
Gyakran nem elég kivenni a meleg cipőt a szekrényből vagy a dobozból. Tudd meg, hogyan frissítheted fel és védheted a lábbelit a téli hónapokban.
Milyen állapotban van a cipő?
Az első lépés a cipő általános állapotának felmérése. Nézd meg, hogy a talpán van-e látható sérülés vagy kopás, a rögzítések és zárak megfelelően működnek-e. Fordíts figyelmet a felső részére is – azon sem lehet sérülés vagy kopás, különösen ott nem, ahol a cipő hajlik.
A cipő állapotát nem csak kívülről, hanem belülről is meg kell vizsgálni. Egy fontos dolog, ami nélkül nem tudsz jól felkészülni a télre, a talpbetét cseréje. Igény szerint választhatsz melegebb, a talaj irányából szigetelő talpbetétet, vagy olyat ami jobb szellőzést biztosít a lábnak. Ha ennek ellenére is kellemetlen szag érződik a cipőből, belülről ki kell tisztítanod.
Cipőtisztítás a tél előtt
Ha a cipő állapotában nem találsz kifogást, jöhet a következő lépés: a tisztítás. Ehhez a legjobb erre a célra szánt speciális készítményeket használnod, melynek kiválasztásánál vedd figyelembe a tisztítani kívánt lábbeli anyagösszetételét. Hiszen minden bőrfajta, melyekből téli cipőt készítenek, kissé más ápolási eljárást igényel.
Paszták bőr cipőkhöz
Az egyik legfontosabb lépés a téli cipők előkészítésekor a cipők pasztázása – ez ugyanúgy vonatkozik egy új darabra, mint a sok évesekre. Ez az eljárás – bár egyesek nem szeretik – a cipő kinézetén is javít. Ráadásul nem csak elasztikusabb lesz tőle a bőr, hanem annak szépségét is jól kihangsúlyozza. A rendszeres polírozás javítja a bőr cipők vízhatlanságát is.
A szakértő tanácsa
Ha nem hasított bőr cipőd van, ne késlekedj a tisztításával. Távolítsd el róla a szennyeződéseket, és miután megszáradt, kend le cipőkrémmel. De soha ne kenj pasztát a még nedves bőrre, ez ugyanis az anyag sérülését okozhatja.
Impregnáló akció!
A megtisztított és felfrissített cipők készen állnak az utolsó szakaszra, azaz az impregnálásra. Ilyenkor szükséged lesz impregnáló szerekre, ami általában spray vagy krém. Ne felejtse el, hogy az ápoló szerekhez hasonlóan az impregnánsok használata is a cipő anyagától függ.
Az ilyen kezelésnek köszönhetően a lábbeli védelmet nyer az átázástól, kevésbé koszolódik, és a só sem okoz benne olyan nagy kártjól. Szóval ne felejtsd el impregnálni a cipőket, mielőtt először felhúzod őket, majd akár minden tisztítás után.
A cikk eredeti szövege le lett fordítva és módosításra került az ecipo.hu blog igényei szerint.